Öne Çıkanlar genel sekreter yardımcısı Yaşar Hacısalihoğlu

Profesyonel Yol Arkadaşlığı ile Kendinizi Geliştirin
NLP, bireyin kendi iç dünyasına yönelik olarak gerçekleştirdiği yolculuğun ilk ve en temel adımını ifade eder. Bu harika serüven kişisel potansiyelinizi tam anlamıyla fark etmenizi sağlayacaktır. Uluslararası alanda da fazlasıyla bilinen başarısı kanıtlanmış olan bu program, bireye kendisini sınırlayan her türlü inançlardan ve bize fayda sağlamayan alışkanlıklardan köklü bir şekilde kurtulmanın alternatif ve çözüm odaklı yollarını gösterecektir. NLP eğitimi, kendisini geliştirmek isteyen bireylere bilinçli zihinle bilinçdışı zihin arasında bulunan farkları en doğru şekilde öğreterek ve bireyin bilinç dışı düzeyde hali hazırda sahip olduğu sınırsız kaynaklara açılan kapıların anahtarlarını kişiye sunacaktır. Bireyde bütün bunların oturabilmesi için gerekli olan temel NLP teknikleri, teorik ve uygulamalı bir program şeklinde kişiye verilir.
 
Hayat içerisinde her bireyin kendisine özel ve farklı bir kişisel değeri vardır. Bu noktada bireye belli fırsatlar sağlanırsa kişisel potansiyelini, yani teorik anlamdaki bilgisini, kendisi ve çevresiyle olan iletişim becerilerini ve bunlara ek olarak kendi deneyimleri ile oluşturduğu kişisel görüşlerini etkin bir şekilde kullanarak değer yaratmak için kendisine aktif bir hareket alanı bulabilir. Kişi üzerinde durduğumuz bu bireysel potansiyelini zaten aktif bir şekilde kullanıyorsa, başka herhangi bir noktaya ulaşma konusunda ihtiyaç duymayabilir ya da söz konusu bu kişisel potansiyeli aktif bir şekilde kullanmak ya da kullanmamak gibi durumlar birey için önemli bir konu olmaktan çıkabilir. Bireysel anlamda yeterli düzeyde potansiyelimizin var olduğunun bilincindeyizdir ancak bu potansiyelimizi kullanmak ve bundan fayda sağlamak konularında bir ihtiyacımız bulunmaz. Koçluk eğitimi kimler için gereklidir gibi bir soruya yanıt ararken, bizim için en belirgin ve de en yüksek düzeyde ayırt edici olan nokta,  bireyin sürekli gelişim odaklı bir değişim serüveni için samimiyetle arzu ve istek sahibi olmasıdır
 
Koçluk çalışmaları içerisinde koçlar danışan konumundaki birey için tabir yerindeyse tıpkı bir ayna gibi görev alırlar. Koç, karşısında bulunan danışanın adeta aynası olur. Yaşam Koçluğu seansları içerisinde danışanın gerçekliğini, iç dünyasının mevcut durumunu, kişilik özelliklerini doğru bir şekilde görür, farkına varır, anlar ve koşulsuz bir şekilde kabul eder. Bu serüven içerisinde koç tıpkı bir ayna vazifesi yaparak kişinin kendisini çok daha doğru bir şekilde görmesini sağlar ve bireyin kendi hayatı içerisinde karşılaştığı sorunları çözebilmesi gibi noktalarda aracı olur. Yaşam Koçluğu alan bireyler kendi içinde bulunan cevapları ve sorunları ile ilgili çözümleri koçlarıyla çıktıkları bu yolculukta uyum içerisinde çalışarak kendilerine yansıtmasını etkin bir şekilde izlerler. İnsanlar günlük hayat koşuşturmacası içerisinde kimi zaman kendilerini sanki bir yol ayrımı üzerinde, tercih aşamasında ya da hayatları ile ilgili önemli kararların hemen öncesinde bulurlar. İşte tam da bu zamanlarda koçla çalışmaya gereksinim duyabilir ve profsyonel bir destek almak için başvurabilirler.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.